NOVINKY

Irisa podporuje nadějnou studentskou firmu Dissolve

Studenti z místní Střední školy Kostka založili v rámci iniciativy JA Czech společnost s názvem Dissolve. Jedná se o studentskou firmu, díky které si žáci mohou vyzkoušet skutečné podnikání a činnosti s ním spojené.Firma vylepšuje a prodává plátěné tašky. Šikovné holky z Dissolve do nich přišívají praktické kapsy se zipem, do kterých si můžete uložit třeba mobil, klíče nebo peněženku. Tašky zdobí motivy nakreslených obrázků od pacientů z Psychiatrické nemocnice Jihlava. Na obrázcích často vyjádřili své pocity nebo dokonce složitý životní příběh.

Právě potisk jejich tašek probíhá v prostorách naší výrobny v Jasenicích. Obrázky tiskneme pomocí speciálního UV tisku, který svou kvalitou odolá např. i polití 90% lihem. Pro Dissolve jsme potiskli již víc než 150 tašek a další zakázky už se chystají. Studentům vytváříme přívětivou cenu, protože si myslíme, že to, co dělají, má skutečně smysl.

Zmiňované motivy by měly svou hloubkou donutit člověka k zamyšlení se, jak je psychické zdraví důležité. Dissolve se tak snaží šířit myšlenku, že na vyhledání pomocné ruky není nic špatného, a že bychom se neměli bát o svých emocích otevřeně mluvit.

Dissolve plánuje v průběhu června darovat část ze svého zisku jihlavské léčebně jako poděkování a zároveň na podporu nadšených umělců. Na tamní arteterapii, kde všechna ta skvělá díla vznikla, se za finanční prostředky nakoupí nové výtvarné pomůcky.

„Moc si vážíme možnosti tisknout motivy našich tašek u místní vsetínské firmy Irisa, která se zabývá mj. výrobou krabic, baněk a všelijakých ozdob. Irisa je také známá tím, že zaměstnává spoustu znevýhodněných osob, díky čemuž si u nás získala mimořádné sympatie. Speciální dík pak patří samozřejmě paní Pokorné, která spolupráci zařídila,“ prohlásil ředitel Dissolve Maxmilián Matula při vystoupení před porotou na veletrhu JA EXPO v Praze.

 
irisa

Jsme tradiční česká výrobní společnost, která staví na synergii svých divizí. Jsme hrdí, že dlouhodobě zaměstnáváme osoby zdravotně znevýhodněné, přičemž dokážeme splnit požadavky našich zákazníků.

 

linkedin instagram facebook youtube
irisa

Irisa, výrobní družstvo

 

Jasenická 697

755 01 Vsetín

 

571 484 411

info@irisa.cz

kartonáž

kartonáž

 

Jiří Kubíček

 

571 484 459

kubicek@irisa.cz

ozdoby

ozdoby

 

Hana Králová

 

739 074 624

kralova@irisa.cz

plasty

plasty

 

Pavel Matocha

 

737 273 021

matocha@irisa.cz

plasty

personální

 

Žaneta Vaculová

 

770 168 711

vaculova@irisa.cz